Aktualności - grudzień 2016

2016-12-23

Razem przy choince

Spotkanie wigilijne

W dniu 23 grudnia 2016 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów już po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach projektu socjalnego "Razem przy choince". Celem przedsięwzięcia było umocnienie więzi rodziców z dziećmi oraz podtrzymywanie i szerzenie tradycji świątecznych.

Spotkanie w Sali Konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie zorganizowali pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów. W zabawie wzięło udział 21 dzieci wraz z rodzicami oraz pracownicy ośrodka. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który wraz z dziećmi wykonał wiele oryginalnych ozdób choinkowych.

Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Rudnicka wręczyli dzieciom paczki ze słodyczami. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a zabawa sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom oraz organizatorom.

Słodki poczęstunek oraz materiały papiernicze zapewnili sponsorzy spotkania:

  • SGB Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie
  • Intermarche Dzierżoniów
  • Kaufland Supermarket w Dzierżoniowie
  • Cukiernia Ambrozja w Dzierżoniowie
  • PH Włodek, Dawid Włodek z Uciechowa
  • PSB Mrówka w Dzierżoniowie

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

OPS Gminy Dzierżoniów planuje kolejne przedsięwzięcia, których celem będzie integracja i wsparcie nie tylko najmłodszych, ale i starszych mieszkańców gminy.


2016-12-16

Spotkanie wigilijne dla podopiecznych OPS-u

Spotkanie wigilijne

Jak co roku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów zorganizowali dla swoich podopiecznych uroczyste spotkanie wigilijne. Tegoroczna wigilia odbyła się 15 grudnia w Pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz proboszczowie parafii w Mościsku i Kiełczynie: Zdzisław Pienio i Stanisław Olszowy.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, złożyli sobie najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz spróbowali tradycyjnych potraw wigilijnych. W nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego CORD z Piławy Dolnej pod kierownictwem Józefa Flisa.

Świąteczna atmosfera i ożywione rozmowy przy wigilijnym stole podkreślały wyjątkowość i potrzebę organizacji tego typu uroczystości.

Spotkania wigilijne dla podopiecznych OPS stały się już tradycją, a ich organizacja możliwa jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników socjalnych.


Wytworzył:
Udostępnił:
Rudnicka Elżbieta
(2017-01-04 21:04:18)
Ostatnio zmodyfikował:
Rudnicka Elżbieta
(2017-01-04 21:19:00)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki