Aktualności - luty 2016

2016-02-18

Jabłka dla mieszkańców Gminy Dzierżoniów

jabłka dla mieszkańców gminy dzierzoniow

Polski Czerwony Krzyż przekazał 1000 kg jabłek na rzecz osób potrzebujących mieszkających na terenie Gminy Dzierżoniów.

Jabłka wydawane będą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 od 18 lutego 2016r. w dniach pracy ośrodka (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00 - 15:00 aż do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy!

2016-02-12

Wspólnymi siłami o zęby dbamy

o zęby dbamy

"Wspólnymi silami o zęby dbamy" to tytuł projektu zrealizowanego w dniu 11.02.2016r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów. Celem projektu było kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, nauka prawidłowego i systematycznego mycia zębów oraz zapoznanie z produktami służącymi do utrzymania higieny jamy ustnej.

Do realizacji projektu zaprosiliśmy stomatologa, który mamy nadzieję, pomógł dzieciom w pokonaniu lęku przed fotelem dentystycznym.

W trakcie spotkania dzieci oraz rodzice poznali zasady prawidłowego dbania o zęby. Całość spotkania uzupełniły filmy edukacyjne na powyższy temat.

W ramach zajęć praktycznych dzieci otrzymały szczoteczki do zębów oraz pasty i uczyły się jak prawidłowo myć zęby. Wszyscy uczestnicy projektu skorzystali z poczęstunku, oraz otrzymali w prezencie środki higieny jamy ustnej oraz książeczki-kolorowanki. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy kontynuować nasze działania związane z edukacją zdrowotną i promocją zdrowia w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów oraz w środowisku lokalnym.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była Pani Elżbieta Werner, a realizacja projektu była możliwa dzięki uprzejmości Dyrekcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie, która udostępniła salę gdzie miało miejsce spotkanie. Dziękujemy również Panu Jackowi Włodarczykowi który umożliwił dzieciom zwiedzanie gabinetu dentystycznego oraz Pani Karolinie Sijka za przekazanie dzieciom i rodzicom informacji na temat zasad prawidłowego dbania o zęby.

Realizacja całości spotkania była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Kaufland Supermarket w Dzierżoniowie.

o zęby dbamy

o zęby dbamy

 

o zęby dbamy

 

o zęby dbamy

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Rudnicka Elżbieta
(2016-02-14 22:31:23)
Ostatnio zmodyfikował:
Rudnicka Elżbieta
(2016-02-19 11:04:25)